تجربه های زندگی, رادیو فکرنو

اعجاز عبارت تاکیدی

من مدت سه سال است که در کلاسهای خودسازی شرکت می کنم و طبیعتاً با تعداد زیادی عبارات تاکیدی در کتابهای مختلف آشنا شده ام و آنها را در زندگی و در جهت تحقق خواسته هایم به کار می برم .

حدود دو سال پیش با عبارت « عشق الهی » آشنا شدم و از آنجا که تاثیرات آن را در زندگی دوستانم دیده بودم تصمیم گرفتم این عبارت را روزانه و در مدت زمان مشخص تکرار کنم تا کمکی مؤثر برای حل مشکلی که در امور شغلی همسرم پیش آمده بود ، باشد.

از صبح آن روز شروع کردم به انجام کارهای روزمره و این عبارت را مدام تکرار کردم و این در حالی بود که کم کم آن حس رهایی و واگذاری امور به خداوند در من پدید آمد .

نزدیک ظهر بود که همسرم با من تماس گرفت و گفت خبرهای خوشی دارم …. انگار در امور کاری اش گشایشی شده بود . خیلی خوشحال شدم و باز با شوق بیشتری عبارت « عشق الهی » را تکرار کردم .

بعدازظهر آن روز قرار بود در یک مراسم قرعه کشی که جهت یک صندوق وام قرض الحسنه خانوادگی برگزار می شد ، شرکت کنم . من ابداً به این فکر نمی کردم که در قرعه کشی نفر چندم باشم .

در ابتدای مجلس خبر دادند که سه نفر از اعضا انصراف داده اند و باید برای رسیدن به حدنصاب ، نام سه نفر دیگر را جایگزین کنیم . مادرم که در آن جمع حضور داشت نگاهی سؤالی به من انداخت و آهسته پرسید : آیا مایلی نام همسرت هم در لیست باشد ؟

من که در آن زمان توان مالی خوبی برای داشتن دو سهم در این برنامه نداشتم ابتدا مخالفت کردم ؛ اما انگار چیزی در درونم گفت :

« به خدا بسپار »

سپس تصمیم گرفتم که نام همسرم را هم به لیست اضافه کنم . بعد از اینکه تعداد اعضا به حدنصاب رسید ، قرعه کشی را شروع کردند . شاید باورتان نشود اما باید بگویم که اولین نفر برنده از بین آن همه اسم موجود در لیست ، اسم من درآمد و هیجان انگیزتر از آن اینکه قرعه دوم به نام همسرم بود .

همه افراد حاضر در آن جمع در کمال ناباوری گمان می کردند تقلب شده است . اما قرعه کشی با صداقت کامل انجام شده بود و به راستی نفر اول و دوم ، من و همسرم بودیم که در آن زمان نیاز شدیدی به آن وام داشتیم .

من بیشتر از آنکه خوشحال باشم هیجان زده بودم و در ذهن خود به دنبال جوابی بودم تا آن را معنی کنم که نهایتاً عبارت زیبا و تاثیر گذار « عشق الهی » به ذهنم آمد. عبارتی که در آن روز بیش از هزار بار آن را تکرار کرده بودم .

تکرار این عبارت در آن روز ، نه تنها در امور شغلی همسرم بلکه در چندین جای دیگر برایم تاثیر فوق العاده ای داشت .

وقتی من اینچنین شاهد معجزه کلام و عبارت تاکیدی در زندگی ام هستم ، مطمئنم اگر شما نیز عبارات مثبت و قدرتمندی نظیر « عشق الهی » را تکرار کنید حتماً در زندگیتان شاهد اتفاقاتی زیبا و دلنشین خواهید بود .